Рада з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності

У ДФС обговорили питання подальшої співпраці з представниками аудиторської сфери, громадськості та ЄБРР

20.10.2017

Чергова секторальна зустріч бізнесу та представників фіскальної служби, яка відбулась 19 жовтня, була присвячена питанням ведення діяльності аудиторських компаній в Україні та проблематиці членів профільних асоціацій.

Своє бачення подальшого розвитку податкової та митної систем в Україні висловили представники аудиторських компаній, інститутів громадянського суспільства – членів Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, Європейського банку реконструкції та розвитку, Громадської ради ДФС та профільних асоціацій під час зустрічі з в.о. Голови ДФС Мирославом Проданом.

Учасники зустрічі звертали увагу на покращення ведення бізнесу за рахунок позитивних новацій, впроваджених фіскальною службою. Так, представники бізнесу відзначили, що з початком впровадження електронного реєстру відшкодування ПДВ практично зникли проблеми з оперативним поверненням бюджетних коштів.

«95-96% заявок на відшкодування ПДВ ми повертаємо протягом 30 календарних днів за результатами камеральних перевірок. Крім того, завдяки системі моніторингу ризиків та блокуванню податкових накладних бюджет щомісяця отримує додатково 4-4,5 млрд грн. Більше того, у вересні ми отримали рекордну суму нарахування податку на додану вартість у розмірі 15,5 млрд грн.», – зазначив Мирослав Продан.

Ще одним позитивом у роботі служби є функціонування Електронного кабінету платника, який водночас потребує доопрацювання. За словами Мирослава Продана, на сьогодні розширення функціоналу цього сервісу є першочерговим завданням для фіскальної служби. Так, фахівці ДФС проводять зустрічі з представниками бізнесу, під час яких з’ясовують потреби у нових сервісах та за можливості додають їх в кабінет. На сьогодні 80% адміністративних послуг, які надаються ДФС, платники мають змогу отримати через Електронний кабінет.

Представник ЄБР пан Шевкі Аджунер відмітив, що для бізнесу покращення інвестиційного клімату є очевидним і повідомив, що Європейський банк реконструкції та розвитку наразі розглядає питання надання підтримки Державній фіскальній службі в досягненні прогресу запроваджених реформ, а також подальшому удосконаленні податкового середовища.

Присутні представники бізнес-спільноти були єдині у питанні необхідності подальшої електронізації роботи митниці. Так, зверталася увага на необхідності більш широкого застосування автоматизованої системи «Єдине вікно», яке діє на митницях. При цьому наголошувалося, що стримуючим фактором такого впровадження є робота інших служб, які через застаріле законодавство, не готові до роботи в нових умовах.

Представники бізнесу констатували своє переконання щодо необхідності впровадження інституту уповноваженого економічного оператора. За словами платників, ДФС та бізнес мають об’єднати свої зусилля для досягнення позитивного рішення у цьому питанні.

«Державна фіскальна служба відкрита до конструктиву і готова брати участь у всіх процесах, спрямованих на покращення ведення бізнесу в нашій країні та адміністрування і сплати податків», – підкреслив Мирослав Продан.

Учасники зустрічі також розглянули питання функціонування системи моніторингу ризиків та блокування податкових накладних, проведення перевірок платників, розгляд скарг, реформування податкової та митної систем тощо.