Рада з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності

Уряд схвалив програму діяльності на 2016 рік

15.02.2016

Підготовлена Кабінетом Міністрів Програма діяльності уряду і базові принципи політичної діяльності на 2016 рік містить 379 конкректних і предметних дій, які має вжити уряд спільно з парламентом і президентом, заявив Арсеній Яценюк на відкритому засіданні Кабінету міністрів в Києві в четвер.

"Чи є заперечення проти ухвалення програми? Немає. Рішення прийнято'', - зазначив прем'єр-міністр.

Очільник уряду додав, що у вівторок програму діяльності буде представлено у Верховній Раді.

"Цей документ - це наш план на 2016 рік. Це повинен бути наш спільний план уряду з парламентом і президентом як реально проводити реформи в країні. Основа цього плану 379 дуже конкретних рішень, які має ухвалити уряд спільно з парламентом і президентом", - сказав А.Яценюк, передає "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив, що одним з пріоритетів і цілей Кабміну в 2016 році є перехід Збройних сил України на контрактну форму несення служби і документальна інтеграція української армії в НАТО.

"Ми фактично переходимо на контрактну армію і українські Збройні сили де-факто мають стати членами НАТО, вони повинні повністю відповідати стандартам і критеріям Північноатлантичного альянсу", - зазначив прем'єр.

Також Яценюк заявив, що в топ-50 державних компаній мають бути призначені незалежні директори та анонсував проведення їхнього міжнародного аудиту.

"У топ-50 державних компаній мають бути призначені незалежні директори. Ні прем'єр, ні народні депутати не повинні ними керувати", - зазначив він.

Очільник уряду закликав номінаційний комітет підібрати відповідних керівників. А.Яценюк також додав, що незалежні директори будуть у державних банках.

Відтепер засідання Кабінету міністрів України транслюватимуться повністю в прямому ефірі.

"Як і було оголошено, сьогодні відбудеться перше засідання Кабінету міністрів, яке транслюватиметься від першої до останньої хвилини в прямому ефірі. Прошу поставитися з розумінням. Це досить тривала процедура, але, сподіваюся, це дозволить країні і громадськості повністю бачити прозорість прийняття рішення урядом країни ", - зазначив прем'єр-міністр, відкриваючи засідання Кабміну в четвер зі звернення до представників ЗМІ.

А.Яценюк додав, що протягом всього засідання представники ЗМІ можуть постійно перебувати в будівлі Кабміну. Він запропонував визначити формат, в якому їм буде зручніше стежити за засіданням.

11 лютого 2016 року

http://www.day.kiev.ua/uk/news/110216-uryad-shvalyv-programu-diya