Рада з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності

Бізнес кредитує державу майже на 87 млрд. грн.

11.02.2016

КИЇВ, 10 лютого 2016 року. Сьогодні під головуванням голови ДФС Романа Насірова відбулось чергове засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС України, участь в якому взяв заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

У ході засідання обговорювалися питання, пов'язані із новаціями у Податковому кодексі, зокрема, порядок сплати податку на прибуток у 2016 році.

 Заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник у черговий раз акцентував на недостатній відкритості у роботі ДФС та продовженні практики приховування суспільно важливої інформації про переплати, невідшкодований ПДВ, оскарження у судовому та адміністративному порядку рішень ДФС, кількість відмов у реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. У свою чергу Голова ДФС Роман Насіров пообіцяв забезпечити більш повне оприлюднення інформації про результати діяльності служби.

Також Дмитро Олійник звернув увагу керівництва ДФС на проблеми платників податків Черкаської області, пов'язані із порушенням термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі з боку ПАТ "Черкасиобленерго" та його структурних підрозділів, на що отримав обіцянку з боку Романа Насірова розібратися у ситуації, що склалася.

Заступник Голови Ради ФРУ привітав рішення голови ДФС щодо відкриття у Волинській області офісу по роботі з великими платниками податків, але запропонував прискорити практичне впровадження цього рішення. На його думку, також можна обережно вітати факт стабілізації сум заборгованості бюджету перед платниками податків з відшкодування ПДВ та переплат впродовж 2015 року. Але ці суми все одно є надзвичайно значними та являють собою додатковий несправедливий тягар для бізнесу.

Так за даними Федерації роботодавців України, станом на 1 січня 2016 року заборгованість держави з відшкодування ПДВ на поточні рахунки підприємств склала 19,9 млрд. грн. (з початку року 2014 р. відбулося збільшення на 4,9 млрд. грн., з початку 2015 р. відбулося збільшення на 0,6 млрд грн., навіть при рекордних обсягах відшкодування (68,4 млрд грн.) та в умовах падіння економіки). Переплати до держбюджету на початок поточного року складають 36,4 млрд. грн. (з початку 2014 р. зростання на 10 млрд грн., з початку 2015 р. зростання на 0,9 млрд грн.). Таким чином, загальна сума кредитування бюджету бізнесом за рахунок вилучення обігових коштів тим чи іншим шляхом сягає 86-87 млрд. грн. Окремий подив викликають ще й 19 млрд. грн. переплат з ЄСВ понад зазначену суму.

 

Федерація роботодавців України, 10.02.2016

http://www.fru.org.ua/ua/events/business-events/biznes-kredytuie-derzhavu-maizhe-na-87-mlrd-hrn